Több százan adtak vért országosan
2025. május 17. 09:31
Idén is több napos országos véradási akciót szervezett a Tűzoltóság Napja alkalmából a BM Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság a Magyar Vöröskereszttel közösen. Az akció május 5-től május 9-ig tartott.
A katasztrófavédelem évente két alkalommal nyújt ilyen módon segítséget mindazoknak, akiken a véradás segíthet.
A tavalyi évhez hasonlóan a készenléti állomány, valamint a hivatali munkarendben dolgozók országosan bekapcsolódtak az önkéntes véradásba. Harminc helyszínen alakítottak ki ideiglenes véradóállomásokat, a tűzoltólaktanyákban és az igazgatóságokon várták azokat, akik véradással szerettek volna másokon segíteni.
Az öt nap során országosan 663 ember adott összesen 265 liter vért, a legtöbben a Fővárosi és a Borsod-Abaúj-Zemplén Vármegyei Katasztrófavédelmi Igazgatóságon csatlakoztak a tavaszi véradási akcióhoz.
Veszprém vármegyében három helyszínen zajlott véradás az elmúlt napokban. A tűzoltónap apropóján Pápán, Ajkán és Veszprémben adták vérüket a tűzoltóságok, a katasztrófavédelmi igazgatóság és a kirendeltségek munkatársai.
A szokásoknak megfelelően többen irányított véradás keretében is segítettek embertársaikon. A veszprémi helyszínen Tóth József tűzoltó zászlós átvette a huszadik véradásért járó kitűzőt.
Fotók: Szolgainé Soós Gabriella tűzoltó alezredes