Balesetek és fakidőlések kedden
2026. július 28. 14:37
Ismét a műszaki mentések voltak többségben.
Sínekre dőlt egy fa Porva-Csesznek és Zirc vasúti megállóhelyek közötti nyílt vasúti pályaszakaszon. A zirci önkormányzati tűzoltókat egy mozdony vitte az esethez, ahol motoros láncfűrésszel feldarabolták a fát, majd eltávolították a sínekről.
Álló autónak ütközött egy elektromos meghajtású személygépkocsi tegnap Veszprémben, a Pápai úton. A város hivatásos tűzoltói végezték a műszaki mentést áramtalanították az elektromos autót, illetve félrevontatták az útról a járműveket. A balesetben egy ember sérült meg.
Két kisteherautó karambolozott tegnap Tihany külterületén, a 71-es főút 43-as és 44-es kilométere közötti szakaszán, a 7117-es út kereszteződésénél. A balatonfüredi önkormányzati tűzoltók az egyik járművet áramtalanították és megtisztították az úttestet a közútkezelő munkatársaival közösen. A járművekben hárman utaztak, a mentők mindannyiukat kórházba szállították.
Kettéhasadt egy fa, mely egy épületet és annak kerítését veszélyeztette Balatonkenesén, a Vak Bottyán utcában. A balatonfűzfői hivatásos tűzoltók motoros láncfűrésszel avatkoztak be és a letört részt eltávolították az épületről.
Fa dőlt az útra Balatonfüred és Balatonszőlős között. A balatonfüredi önkormányzati tűzoltók a félpályás útzárt képező növényt motoros láncfűrésszel darabolták fel, majd szabaddá tették az úttestet.
Fotó: illusztráció